JS Financial News - шаблон joomla Новости
Salı, 26 Mayıs 2020

Sizden Gelenler

Allah’ın bir veya birden ziyade rahmeti gün geçmiyor ki bizi kuşatıyor olmasın.

Bu böyle biz Allah’a kavuşuncaya kadar devam edecek. Rahmet dolu mübarek günler ve geceler yoğun biçimde evlerimize, sofralarımıza, gönüllerimize misafir olmaya başladılar.

Binler elhamdülillah! Bu gece üç ayların hem ilk gecesi, hem de ilk Cuma gecesi: Yani Regaib Kandili. İşte arınmak isteyenlere, dileğini Allah’a arz etmek isteyenlere güzel bir fırsat! Bu gece ve bu günden sonra, üç ay boyunca ehl-i sema ehl-i dünya için daha çok duâ edecek, daha çok istiğfar edecek, daha çok tazarru ve niyazda bulunacak, daha çok cenneti isteyecek ve daha çok cehennemden insanlar adına Allah’a sığınacak.

Devamını oku...

1582Bir bahar sabahı uyanmışlardı.
Aylarca gülümsediler.Bazan yağmur okşadı yüzlerini.
Bazan güneş öpücükler kondurdu yanaklarına.
Kucaklarında nice konuklar ağırladılar.
Bir yaz böylece geçti.
Yorgun düştü çiçekler.
Uyumak istediler.

Devamını oku...

leyali-iasere

Ramazanın yarısından sonra başlayan ayrılık hüznü, Kadir Gecesi'nden sonra artar ve son teravih-son oruçla birlikte zirveye çıkar. Artık rahmet ve mağfiret ayı bitmekte, bire bin verilen geceler veda etmektedir. Maneviyata duyarlı nice mü'min gözyaşı döker, hatta bayramı buruk geçirir.

Devamını oku...

k bayramiKurban Bayramına ulaştık elhamdülillah. Bayram namazlarımızı kılıp kurbanlarımızı keseceğiz inşallah. Müslümanlar, insanlığa barış mesajı verecekler.
Bizi huccacıyla, mukimiyle barış ve sevgi bayramına eriştiren Rabb'imize sonsuz hamd ü sena olsun.

Bayrama erişmek, Cennete ulaşmak kadar güzeldir. Çünkü Allah'ın ikrâmıdır. Yeter ki biz, bayramın kadr ü kıymetini bilelim. Ve benlikten kurtulup, biz oluşun farkına varalım, biz oluşu sevelim. Bayramı benlikten bizliğe hicret kılalım

Devamını oku...

 

bayram tGünümüze ve gönlümüze bir bay­ram sevinci daha doğdu. Orucu farz kılan, ardından ikrâm ve izze­tiyle bayramı bir sevinç günü kılan Cenâb-ı Allah’a sayısız hamdler ve şükürler olsun.

Devamını oku...

Giriş

btn vefatlar u

Makale Görünüm Sayısı
73966

6 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Güzel Sözler

Zaman gösterdi ki: Cennet ucuz değil, Cehennem dahi lüzumsuz değil.

Kaybettiklerimiz